• Vesmírna škola – Planetárium v MŠ

• „Jedinečný zážitok pod umelou hviezdnou oblohou“.

V  utorok 23. januára 2024 sa trieda MŠ premenila  na  planetárium. Veľká nafukovacia kupola zaplnila časť triedy, čo už na prvý pohľad vyvolalo u detí zvedavosť a nadšenie. Prostredníctvom videoprogramov mali deti možnosť spoznať slnečnú sústavu, hviezdy, nočnú oblohu, život astronautov vo vesmíre, či spôsob fungovania satelitov. Astronóm Matúš Rázga deťom ochotne zodpovedal na všetky zvedavé otázky.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vesmírna škola – Planetárium v MŠ.

• Nová školská kolekcia

• Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás skvelú správu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej rozhodli sami žiaci. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/zslteplicka/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 7.2. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Dňa 15.11.2023 sa žiačka našej školy Patrícia Sitiariková (9.roč.) zúčastnila okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v Poprade, na ktoré postúpila ako víťazka školského kola. Na okresnom kole v kategórii C sa umiestnila na 11. – 12. mieste s počtom bodov 42, čím sa stala úspešnou riešiteľkou. Za tento úspech ju p. riaditeľka Mgr. Melánia Sopková odmenila diplomom a knižným ocenením.

PhDr. Jana Milá

Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry.

• Pytagoriáda – online školské kolo

• Pytagoriáda je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body.

V dňoch 12. a 13. decembra 2023 sa na celom Slovensku, teda aj na našej škole, uskutočnili školské kolá matematickej súťaže - PYTAGORIÁDA. Do matematickej súťaže sa zapojilo celkovo 31 žiakov tretieho až ôsmeho ročníka. Žiaci riešili úlohy online formou v počítačovej  učebni.

Výsledky školského kola

Úspešní riešitelia:

kategória P3

• Diana Kondulová (3.A)
            • Nela Pušková (3.A)

kategória P4

• Ján Dratva (4. B)

kategória P6

• Monika Vrábelová (6. A)

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme a prajeme veľa úspechov pri reprezentácii našej školy v okresnom kole. Zároveň ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do súťaže.

Mgr. Daniela Matejková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pytagoriáda – online školské kolo.

• HRAVO a zároveň ZDRAVO v MŠ

• Počas prvého polroka deti MŠ v krúžku Hravo – zdravo zážitkovou formou spoznávali niektoré druhy ovocia a zeleniny. Naučili sa s nimi pracovať. Tým je umývanie, čistenie, voňanie, ochutnávanie, krájanie, trenie. Taktiež si pripravili aj hotové pokrmy - nátierku, šalátik, punč ..., ktoré praktizovali aj doma. Keďže si to pripravovali skoro sami, len s malou pomocou p. učiteľky, bolo to pre nich tým najsilnejším zážitkom.

Touto formou si budú vytvárať zdravé stravovacie návyky a pozitívny vzťah k ovociu a zelenine na celý život.

Do fotogalérie bol pridaný nový album HRAVO a zároveň ZDRAVO v MŠ.

• Vianočné obdobie vo folklórnom krúžku

• K vianočnému obdobiu neodmysliteľne patria ľudové koledy a betlehemské hry. Aj deti, ktoré navštevujú folklórny krúžok našej základnej školy sa takéto piesne naučili a predviedli ich na troch podujatiach v obci.

14. decembra  účinkovali na Vianočnom koncerte Základnej umeleckej školy Štrba (pracovisko v Liptovskej Tepličke) a na podujatiach obce 31. decembra - pri otvorení fotografickej výstavy Kroje Liptovskej Tepličky a 6. januára počas Živého betlehemu. Dievčatá spievali vianočné piesne, chlapci predviedli tradičnú betlehemskú hru pastierov.

Mgr. Katarína Fedorová a Monika Bulavová Černohorská

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné obdobie vo folklórnom krúžku.

• Oznam školskej jedálne

• Upozorňujeme zákonných zástupcov žiakov na povinnosť úhrady režijných nákladov za žiakov stravujúcich sa v školskej jedálni od januára 2024. Vzhľadom na to, že poskytovanie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa pokračuje aj v novom roku a rodičia majú réžiu uhradenú len do konca kalendárneho roku 2023, je potrebné túto réžiu uhradiť v dňoch 15., 16., a 17. dňa v mesiaci v kancelárii vedúcej školskej jedálne alebo prevodom na účet.