• Triedne aktívy

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia v stredu 21. 09. 2022 so začiatkom:

• na 1. stupni o 15.30 h,
            • na 2. stupni o 16.30 h.
          • Cvičenia v prírode pre 1. a 2. ročník

• Dňa 08. 09. 2022 sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili cvičení v prírode. Cieľom v krásnom jesennom počasí bolo lepšie poznávať najbližšie okolie, cestou sa zamerať na niekoľko dopravných značiek, ktorým deti často  nevenujú  dostatok pozornosti napriek tomu, že okolo nich prechádzajú každý deň.

Okolie Liptovskej Tepličky na nás pôsobilo pokojne, čo sa po našom príchode a rozdelení sa na stanovištia, razom zmenilo. Energiou a radosťou z pohybu pri stanovišti pohybových hier sme akoby motivovali k vyšším výkonom nielen deti, ale aj počasie... Čas sa nám rýchlo a neúprosne míňal, preto sme spoločne z okolia ešte vyzbierali niekoľko papierov či obalov, ktoré určite v prírode nemajú čo hľadať a pomaly, obzerajúc si okolie sme smerovali späť do našej základnej školy s novými či overenými poznatkami, zážitkami a vedomím, že sme urobili niečo dobré nielen pre svoje zdravie.

Mgr. Mária Frančeková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Cvičenia v prírode pre 1. a 2. ročník.

• Cvičenia v prírode pre 3. a 4. ročník

• Prázdniny sa skončili a už sú z nás opäť školáci. Dňa 08. 09. 2022 sa žiaci 3. a 4. ročníka našej školy zúčastnili cvičení v prírode. Žiaci si precvičili rôzne fyzické zručnosti pri pobyte v prírode  a pozorovali okolitú krajinu. Triedne učiteľky mali pre žiakov pripravené rôzne športové súťaže (dráha z obručí, račí beh, hod loptou na cieľ, prenášanie batohov). V nich si mohli žiaci overiť svoju vytrvalosť, obratnosť, silu a rýchlosť. Počasie sme mali veľmi pekné a slniečko nám všetkým dodalo veľa energie. Nakoniec príjemne unavení a spokojní sme sa vrátili do školy.

Mgr.  Daniela Matejková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Cvičenia v prírode pre 3. a 4. ročník.

• Oznam centra voľného času

• Vážení rodičia,

v týchto dňoch sa Vám do rúk dostanú vzdelávacie poukazy a prihlášky do centra voľného  času.  Centrum voľného času si aj tento školský rok pripravilo pre Vaše deti pestrú ponuku záujmových útvarov (ZÚ).

Prosíme Vás, aby ste Vaše dieťa prihlásili na maximálne dva záujmové útvary (krúžky).

Jednotlivé záujmové útvary sa otvoria iba v prípade dostatočného počtu záujemcov. Pravidelná záujmová činnosť v CVČ sa začne najskôr 3. októbra 2022 a trvať bude do polovice júna 2023.

O začiatku činnosti v ZÚ budú žiaci oboznámení vedúcim krúžku, ako aj prostredníctvom webovej stránky školy.

Vstupný poplatok do CVČ na celý školský rok je 1€.

Vyplnené prihlášky odovzdajte spolu so vzdelávacím poukazom a členským poplatkom najneskôr do 16. septembra 2022 triednej pani učiteľke.

PONUKA ZÁUJMOVÝCH ÚTVAROV (ZÚ) - 1. stupeň ZŠ <<< klik

PONUKA ZÁUJMOVÝCH ÚTVAROV (ZÚ) - 2. stupeň ZŠ <<< klik

Mgr. Veronika Bulavová

• Začiatok školského roka 2022/2023

• Zhora a či oddola prišiel rozkaz do dvora,
            či sa páči, či sa nie ,že sa začne učenie.
            Zavčas rána, za zory, všetky deti do školy!
            Bol to, ľudia, bol to zhon, len to dali na bubon!
            čo len zdravé nôžky malo, do školy sa všetko bralo,
            všetko chcelo do školy, žeby hlúpi neboli.

Nový školský rok 2022/2023 sme začali s elánom, plní lásky a tvorivosti. Svätou omšou nás pán farár povzbudil, aby sme ukázali, čo je v nás, lebo škola je práca a práve teraz je ten správny čas, dokázať čo je v našich silách. Kto je  na vine, keď  žiak dostane zlú známku?...ten, kto preto urobí veľmi málo, alebo ten, kto urobí všetko, čo je v jeho silách?

Našich najmenších prváčikov a ich rodičov, prišla do ich tried pozdraviť pani riaditeľka so svojím príhovorom a veselými hádankami. Budúcich školákov privítal aj pán starosta, ktorý im doniesol darček v podobe učebných pomôcok (zošity, pastelky, písacie potreby).

Žiaci prvých ročníkov dostali odznaky s označením triedy, podľa ktorých budú vždy vedieť počas celého školského roka, akú majú pani učiteľku a ktorá je ich trieda. V tomto školskom roku máme dve nové prvácke triedy.

Ostatní žiaci boli privítaní v novom školskom roku vo svojich triedach s triednymi učiteľmi a prostredníctvom školského rozhlasu, kde sa im prihovorila pani riaditeľka a pani zástupkyne.

Navzájom si prajeme úspešný, požehnaný školsky rok plný spolupráce, lásky a vzájomnej úcty.

Mgr. Marta Kubová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Začiatok školského roka 2022/2023.