• Záujmové útvary (ZÚ) v školskom roku 2023/2024

1, Spoločensko-vedné ZÚ

• Slovenčina 9

Vedúci ZÚ: PhDr. Jana Milá

Slovenčina 9 určená pre žiakov 9. ročníka ZŠ je prípravou na Testovanie 9 a prijímacie skúšky na SŠ. Ponúka žiakom zhrnutie a upevnenie vedomostí získaných počas celého štúdia na ZŠ. Riešiť sa budú vzorové testy.

• Hravá angličtina - MŠ

Vedúci ZÚ: Katarína Misálová

Záujmový útvar slúži na osvojenie základov angličtiny hravou formou s využitím anglických piesní. Deti sa primerane ich veku oboznámia s kultúrou anglicky hovoriacich krajín. Naučia sa vyjadrovať v krátkych a jednoduchých vetách, pozdraviť sa, sformulovať prosbu, poďakovanie a i.

2, Esteticko- výchovné ZÚ

• Folklórny krúžok

Vedúci ZÚ: Mgr. Katarína Fedorová, Monika Bulavová Černohorská

Činnosť ZÚ je zameraná na uchovávanie tradícií obce, zvykov a remesiel, ako aj nácvik folklórnych spevov a tancov .

• Rómsky tanečný krúžok

Vedúci ZÚ: Michaela Ferencová

Rómsky tanečný krúžok je určený pre dievčatá a chlapcov rómskeho pôvodu, ktorí majú chuť a energiu tancovať rómske tance. Okrem tancov chceme, aby členovia nadobudli pocit zodpovednosti, chuť do práce a do vzdelania. Taktiež  ich chceme naučiť  dobrému správaniu  sa ako v domácom, tak v cudzom kolektíve.

• Hravo - zdravo

Vedúci ZÚ: Mgr. Ľubica Ďuricová

Krúžok je určený žiakom materskej školy, kde sa zábavnou formou naučia žiť zdravo (spoznávať zeleninu, pripravovať rôzne zdravé recepty).

3, Pracovno-technické ZÚ

• Šikovníček 1, Šikovníček 2

Vedúci ZÚ: Mgr. Martina Fišerová, Mgr. Zdenka Dunajová

ZÚ je zameraný na tvorivú prácu detí s rôznym materiálom – prírodným, odpadovým, čím získajú aj vzťah k prírode a životnému prostrediu. Cieľom krúžku je zmysluplné vyplnenie voľného času detí, rozvíjanie ich tvorivosti, fantázie, obrazotvornosti, grafomotorických zručností, umeleckého cítenia prostredníctvom viacerých výtvarných techník.

• Veselí a hraví

Vedúci ZÚ: Božena Pačajová

ZÚ zameraný na efektívne trávenie voľného času pre žiakov prvého stupňa. Cieľom ZÚ je prostredníctvom hier a tvorivej činnosti ako kreslenie, maľovanie, modelovanie, vystrihovanie, lepenie, skladanie, výroba darčekov na rôzne príležitosti, atď., pôsobiť na rozvoj grafomotorických zručností, jemnej motoriky, rozvíjať fantáziu, obrazotvornosť a tvorivosť.

4,Telovýchovno-športové, turistické(branné)

• Futbal U 11 – prípravka

Vedúci ZÚ: Peter Fendek ml.

Cieľom záujmového útvaru je športové vyžitie a  rozvoj špecifických futbalových zručností
          a schopností, reprezentácia obce a školy pre žiakov 1. stupňa ZŠ.

• Mladí hasiči

Vedúci ZÚ: Ing. Veronika Prašková

Cieľom ZÚ mladých hasičov je rozvíjať vedomosti a zručnosti detí vo vzťahu k požiarnej ochrane. Deti absolvujú nielen výchovnú a vzdelávaciu činnosť, ale rozvíjajú aj svoju fyzickú zdatnosť pri zdolávaní rôznych súťažných disciplín na súťažiach.

• Športový krúžok

Vedúci ZÚ: Mgr. Alžbeta Havrančíková

Činnosť  ZÚ je zameraná na športovo-turistické aktivity (futbal, florbal, vybíjanú a iné kolektívne športy). Organizované budú celoročne v závislosti od prírodných podmienok a ročných období.

• Florbal

Vedúci ZÚ: Mgr. Alžbeta Havrančíková

Krúžok je zameraný na zdokonalenie techniky hry florbal, určený je žiakom 1. stupňa.

5, Prírodovedno – enviromentálne ZÚ

• Krúžok civilnej ochrany

Vedúci ZÚ: Mgr. Martin Jurčík

Obsahom ZÚ je práca s mapou a buzolou, beh, orientácia podľa mapy v teréne, streľba zo vzduchovky, práca s plynovou maskou a protichemickými odevmi, postup a riešenie krízových situácií ako napr. teroristické útoky, povodne a iné. Taktiež privolanie pomoci a zdravotná príprava. Cieľom krúžku je postupná príprava na súťaž Mladých záchranárov CO.

• Matematika 9

Vedúci ZÚ: Mgr. Eva Durajová

Matematika pre žiakov 9. ročníka ZŠ je prípravou na Testovanie 9 a prijímacie skúšky na SŠ. Ponúka žiakom zhrnutie a upevnenie vedomostí získaných počas celého štúdia na ZŠ. Riešiť sa budú vzorové testy